חפש בבלוג זה

תרגום/Translate

חפש בבלוג זה. Search this blog

החזון של יוסי קרמר Yossi Kramer מייעץ בחינם למודעות רגשית והתפתחות אישית.

החזון של יוסי קרמר Yossi Kramer מייעץ בחינם למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים. האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים. רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? דברו איתי! הגוף הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון, קולות, הרס עצמי וכל אותן תופעות אישיותיות. זכרו שלרגשות הפנימיים שבנו אין כול קשר לחיצוני.Self-awareness, sanity, post-schizophrenia, manic depression, depression, fear, anxiety, inner voices, self-destruction, etc., and I experienced the process without help and pills. Can you identify your inner feelings? Do you suffer from your feelings? Do you interpret your feelings correctly? Because if not the ego and reality are confused by what creates chaos in life. Want to know how to get out of this mental confusion ...? Talk to me! The body is a drug factory only we call those positive and negative emotions that cause us to hallucinations, delusions, imagination, voices, self-destruction and all these personality phenomena. Remember that our inner feelings have nothing to do with the exterior.

אל מלא רחמים

אל מלא רחמים.
האם אומנם האל מלא רחמים? אל מלא רחמים זו תפילה שאותה מקריא החזן לעילוי נשמתם של הנפטרים בעת ההלוויה, ובעת עליה לקברו של הנפטר, ובימי זיכרון, ובמקרים נוספים שמזכירים את זכר הנפטר.
כאשר החזן אומר את התפילה אל מלא רחמים הוא פונה אל האל.
האם החזן או כול אחד אחר יכול לפנות אל האל? לדעתי לא.
אם כך למה? כיוון שאלוהים זו דמות דמיונית שיצר בדמיונו האיש המאמין.
הפניה, הדיבור, התפילה לאלוהים ממחישה את הקונפליקט, הניגוד התודעתי שבו שרוי המתפלל שבעצם מדבר לעצמו, אך הוא אינו מודע לכך.
לתהליך האבולוציה שהמין האנושי עובר יש לחיים מהות ויש להם מטרה.
לשם מימוש מהות ומטרת חיינו עלינו לחקור, ללמוד, ולהתפתח בכוחות עצמנו ובעזרת האנשים שסביבנו שמשמשים לנו כהשתקפות, כמראה, לשם המודעות העצמית.
האם האל הוא רחמן? אם אין אל אז אין מי שירחם.
אם כך למה? הפניה כביכול לאל שירחם עלינו היא צורך ונזקקות רגשית של האיש המאמין שפוחד מהלא נודע, שרוצה שירחמו עליו בחייו ובמותו, וזאת מתוך חוסר ההבנה למהות ומטרת החיים והיכולת לשמירה והגנה עצמית.
מסקנה: האיש המאמין שפונה ומדבר לאלוהים הוא בעצם מדבר אל עצמו בלבד.
מצב שבו האיש המאמין פונה ומדבר לאל, כשהוא אינו מודע לכך שהוא מדבר לעצמו, גורם לו לקונפליקט, ניגוד תודעתי, וזאת כיוון שהאלוהים שאליו פונה האיש המאמין זה בעצם לעצמו, כלומר האיש המאמין מדבר לעצמו אך הוא אינו מודע לכך.
סיכום: תפילת אל מלא רחמים שבה החזן פונה אל האלוהים היא מטעה.
טקס הפולחן שהמציא האיש המאמין על המת הוא צורך ונזקקות רגשית אישית בלבד.
מי שמת לא חי יותר, ומי שנשאר בחיים רצוי שימשיך את חייו, ורצוי להשלים עם המוות ולשמור על הרוגע הפנימי שמאפשר את השמירה על הבריאות, כי הצער והיגון פוגע בבריאות.
המסר במאמר: תפילת אל מלא רחמים גורמת למחשבה שגויה ולדמיין שקיים אלוהים ושהוא רחמן, כשרחמנות בעצם נובעת מרגש פנימי ומתוך אמונה שאלוהים הוא בעל גוף פיזי שיכול כביכול לאפשר לו להרגיש את רגש הרחמנות, מחשבה זו נובעת מתוך חוסר הבנה.