חפש בבלוג זה

תרגום/Translate

חפש בבלוג זה. Search this blog

החזון של יוסי קרמר Yossi Kramer מייעץ בחינם למודעות רגשית והתפתחות אישית.

החזון של יוסי קרמר Yossi Kramer מייעץ בחינם למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים. האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים. רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? דברו איתי! הגוף הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון, קולות, הרס עצמי וכל אותן תופעות אישיותיות. זכרו שלרגשות הפנימיים שבנו אין כול קשר לחיצוני.Self-awareness, sanity, post-schizophrenia, manic depression, depression, fear, anxiety, inner voices, self-destruction, etc., and I experienced the process without help and pills. Can you identify your inner feelings? Do you suffer from your feelings? Do you interpret your feelings correctly? Because if not the ego and reality are confused by what creates chaos in life. Want to know how to get out of this mental confusion ...? Talk to me! The body is a drug factory only we call those positive and negative emotions that cause us to hallucinations, delusions, imagination, voices, self-destruction and all these personality phenomena. Remember that our inner feelings have nothing to do with the exterior.

עץ הדעת

עץ הדעת.
אלוהים ציווה את אדם וחווה "וּמֵעֵץ הַדַּעַת טוֹב וָרָע לֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ, כִּי בְּיוֹם אֲכָלְךָ מִמֶּנּוּ מוֹת תָּמוּת" (ספר בראשית ב, טז).
למה התכוון המחבר? כדי להבין למה התכוון המחבר, יש לחלק את ההתייחסות לשאלה לשני חלקים, ההתייחסות הראשונה של המחבר היא מהבחינה הדתית, וההתייחסות השנייה היא מהבחינה אבולוציונית.
מהבחינה הדתית, אפשר לראות שהמחבר כותב על אלוהים, כלומר המחבר בעצמו הגיע למחשבה שקיים אלוהים, ולכן בתודעתו של המחבר אלוהים קיים.
המחבר גם מתייחס למילה בראשית, כלומר ל"התחלה" והכוונה של המחבר להתחלה של הבריאה שנעשה לדעתו על ידי האלוהים, של הזוג הראשון וגם של העולם והיקום.
כלומר, המחבר חושב שקיים אלוהים, ושאלוהים הוא זה שברא את הכול.
אבל, האלוהים שאליו מתכוון המחבר קשור לתהליך החקירה, הלמידה וההתפתחות האבולוציונית שלנו בני האנוש, בחיפוש אחר הניסיון להכרות עצמית, לאני העצמי, לזהותנו האמיתית, מה שיכול לאפשר את הבנת המציאות האמיתית.
המחבר מנסה להעביר לנו מסר באמצעות הכתובים והמסר מועבר אלינו באמצעות משל, כלומר סיפור דמיוני קצר שיש בו מסר או מטפורה, כלומר שימוש במשפט שלא בהוראתו הראשונית, אלא בהוראה שאולה מעניין אחד לעניין אחר ולמה הכוונה?
"וּמֵעֵץ הַדַּעַת טוֹב וָרָע לֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ, כִּי בְּיוֹם אֲכָלְךָ מִמֶּנּוּ מוֹת תָּמוּת".
כאשר המחבר כותב: "וּמֵעֵץ הַדַּעַת טוֹב וָרָע לֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ" המשל או הכוונה המטפורית היא: אל תייצרו ותפעילו את הרגשות הפנימיים שבכם ותתנהגו בהתאם להם, לא את הרגשות החיוביים שגורמים לכם להרגיש טוב איתם כמו, אהבה, שמחה, אושר, הנאה, צחוק, יצר מיני ועוד, וגם אל תייצרו ותפעילו את הרגשות השליליים שגורמים לכם להרגיש רע איתם כמו, פחד, רוע, דיכאון, חרדה, כעס, לחץ צער, עצב ועוד, מצב של אי הפעלת הרגש הטוב והרגש הרע מאפשר את הרוגע הפנימי.
הרוגע הפנימי מאפשר התנהגות רגועה ושפויה, כלומר המחבר לא מתכוון להזהיר אותנו מכך שלא נוכל מפרי של עץ מסוים, אלא המחבר מזהיר אותנו מהרגשות הפנימיים, והכוונה של המחבר היא לא להתייחסות למשהו שהוא חיצוני לגוף הפיזי שלנו, אלא למשהו שהוא פנימי לנו, ושהוא מיוצר נמצא ומופעל בתוכנו.
כמו כן, הכוונה של המחבר בהמשך המשפט, "כִּי בְּיוֹם אֲכָלְךָ מִמֶּנּוּ מוֹת תָּמוּת", כלומר ברגע שתייצרו תפעילו את הרגשות הפנימיים שבכם, את הרגשות החיוביים שגורמים לכם להרגשה הטובה וגם את הרגשות השליליים שגורמים לכם להרגשה הרעה, תמותו ולא תהיו נצחיים, וזו תובנה חשובה של המחבר לאותה תקופה והיא גם נכונה להיום.
רצוי להבין שבתהליך שבו בן האנוש התפתח בעבר וממשיך להתפתח כיום, השלב של הרגשות הפנימיים זהו שלב ביניים בין התקופה שבה חיינו ללא רגשות אלא מתוך תכנות או אינסטינקט והתנהגנו באופן אוטומטי ללא היכולת שלנו להיות מודעים לעצמנו ולעצם קיומנו מצב שעבר מדור לדור, לקראת השלב השלישי שזהו שלב שבו לא נייצר ונפעיל את הגוף באמצעות הרגשות הפנימיים שבנו ונתנהג בהתאם להם, אבל בניגוד לשלב הראשוני בהתפתחות האבולוציונית שלנו שציינתי קודם, נהייה רגועים יותר, רציונליים וענייניים ומודעים לעצמנו ולעצם קיומנו, ונהיה מודעים לכך שאנחנו האחראיים הבלעדיים לתכנון חיינו, ובשלב זה נגיע לתובנה שללא הרגשות הפנימיים שבנו נהיה בריאים יותר, רגועים יותר, ואף נאריך חיים, לא נזדקן ואף נוכל להיות נצחיים, כשאורח החיים שלנו יהיה שונה לגמרי מתקופה אמוציונאלית זו בתהליך החקירה, הלמידה, וההתפתחות האבולוציונית שלנו.
מסקנה: רוגע פנימי הוא מצב שבו אנחנו לא מייצרים ומפעילים את גופנו באמצעות הרגשות החיוביים הטובים וללא הרגשות השליליים הרעים שבנו, שמשתנים ושגורמים לנו להתנהגות סהרורית עם כול הבעיות האישיות הנלוות, וזוהי זהותו האמיתית, מצב התנהגותי שיכול לאפשר לנו לפרש באופן הברור והשפוי את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים ושבה אנחנו חיים.
סיכום: המשל, המטפורה, של המחבר לגבי הפסוק שמוזכר, "וּמֵעֵץ הַדַּעַת טוֹב וָרָע לֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ, כִּי בְּיוֹם אֲכָלְךָ מִמֶּנּוּ מוֹת תָּמוּת", הוא מסר שנטרול הרגשות החיוביים והשליליים יאפשר לנו את הנצחיות.
המסר במאמר: מהות ומטרת החיים הן מבחינת תהליך החקירה, הלמידה, וההתפתחות האבולוציונית קוסמית, והן מהבחינה הרוחנית היא במציאת הפתרון לחידה שתאפשר לנו את הנצחיות לאחר כול התיקונים והשינוי האישיות ואורח החיים שעלינו לבצע לעצמנו.
 

אין תגובות: