חפש בבלוג זה

תרגום/Translate

חפש בבלוג זה. Search this blog

החזון של יוסי קרמר Yossi Kramer מייעץ בחינם למודעות רגשית והתפתחות אישית פל. 052-2798272

החזון של יוסי קרמר Yossi Kramer מייעץ בחינם למודעות רגשית והתפתחות אישית פל. 052-2798272
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים. האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים. רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? דברו איתי! הגוף הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון, קולות, הרס עצמי וכל אותן תופעות אישיותיות. זכרו שלרגשות הפנימיים שבנו אין כול קשר לחיצוני.Self-awareness, sanity, post-schizophrenia, manic depression, depression, fear, anxiety, inner voices, self-destruction, etc., and I experienced the process without help and pills. Can you identify your inner feelings? Do you suffer from your feelings? Do you interpret your feelings correctly? Because if not the ego and reality are confused by what creates chaos in life. Want to know how to get out of this mental confusion ...? Talk to me! The body is a drug factory only we call those positive and negative emotions that cause us to hallucinations, delusions, imagination, voices, self-destruction and all these personality phenomena. Remember that our inner feelings have nothing to do with the exterior.

שקר

שקר.
מהו שקר? שקר זוהי תופעה חברתית שכיחה, בשלב זה של תהליך החקירה, הלמידה, וההתפתחות האבולוציונית שלנו, אם המעשה נעשה במודע או שהמעשה נעשה שלא במודע.
השקר נובע ממצב רגשי שגורם לנו למצב של הזיה, כתוצאה מכך לעיוות לזהותנו והמציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים.
כאשר משקרים המעשה גורם לנו לנזק בריאותי, ולכן רצוי שלא לשקר.
מי שמחליט לשקר עושה זאת מתוך צורך רגשי שטבוע בו, שיוצר אצלו דפוס התנהגות בהתאם.
השקר מאפשר למי שמשקר להיות אינטרסנט, ולהשיג את מטרותיו באופן מניפולטיבי.
הצורך הרגשי לשקר נובע בעיקר מהרגשות השליליים שגורמים לנו להרגיש רע איתם כמו, פחד, חרדה, רוע, שנאה, כעס ועוד.
מהם הרגשות הפנימיים שבנו? הרגשות החיוביים שגורמים לנו להרגיש טוב כמו, אהבה, הנאה, אושר, שמחה, צחוק, יצר מיני ועוד, והרגשות השליליים שגורמים לנו להרגיש רע כמו, פחד, חרדה, דיכאון, כעס, לחץ, צער, עצב ועוד.
כתוצאה מהרגשות אנחנו חיים את חיינו בנדנדה, בזיגזג רגשי, שנע בין הרגשות החיוביים לשליליים ולהפך.
מצב אישיות רגשית לא יציב זה, גורם לנו לשקר או לטעות בהבנה העצמית שלנו לאירועים שמתרחשים בחיינו, לכן רצוי ללמוד להבדיל בין טעות שעושים לבין שקר.
מה האפשרות הנוספת? ישנה אפשרות נוספת מהידוע לנו כיום, האפשרות הנוספת מאפשרת לנו להיות רגועים, כלומר ללא ייצור והפעלת הרגשות החיוביים הטובים וללא ייצור והפעלת הרגשות השליליים הרעים שטבועים באישיותנו כיום שמשתקפים בהתנהגותנו ומאפשרים את השקר.
מצב זה מאפשר לנו להתחבר לעצמנו, לאני העצמי שלנו, לזהותנו האמיתית.
מודעות עצמית והתפתחותית מתקדם זו, מאפשרת לנו ליצור לעצמנו מציאות שבה אין שקרים ושהכול אמיתי.
למה? כיוון שאז לא יהיו קיימים בנו אותם הרגשות הפנימיים שגורמים לנו להיות מי שאנחנו לא.
אישיות רגוע, רציונלית שמתייחסת לעצמה באופן ענייני, ומתאימה את הגוף הפיזי שלה לאורח החיים הבריא, שמתאים למהות ומטרת החיים, מאפשרת לעצמה לאסוף את הנתונים, לעבד אותם ולהגיע למסקנות האמיתיות, כך שמתאפשרת לאישיות זו הבהירות, השפיות, כאשר שפויים לא משקרים.
מה קורה למי שמשקר? דוגמה, פגישה שקבעתי עם חבר שלי ולא הגעתי אליה והוא כן הגיע למקום הפגישה, והסיבה האמיתית שלא הגעתי הייתה שהייתי עייף והלכתי לישון, ולכן לא טרחתי להודיע לחבר שלי שלא אגיע לפגישה, וכאשר הוא שאל אותי מדוע לא הגעתי לפגישה? שיקרתי ואמרתי לו שכן הגעתי למקום המפגש, אך הוא זה שלא הגיע למרות שידעתי שאני זה שלא הגעתי לפגישה בנינו, אז שיקרתי.
מה שגרמתי לעצמי כתוצאה מרגש הפחד שבי, בגלל אי היכולת שלי להתמודד ולהגיד את האמת ועם המציאות שנוצרה ביני לבין החבר, יצרתי לעצמי בתודעתי מציאות דמיונית, שהיא אינה המציאות האמיתית, ששם במציאות הדמיונית שיצרתי לעצמי קל היה לי לברוח אליה מלהתמודד עם האמת, מכך שאני מרגיש, חושב, ומדמיין שאני נמצא במציאות דמיונית כדמות דמיונית שמשתקפת בשקר.
לכן, הנזק הבריאותי שגרמתי לעצמי בעיקר כתוצאה מרגש הפחד שבי, שמנע ממני מלהגיד את האמת וגרם לי לשקר, זה ניתוק מהאני העצמי שלי, מזהותי האמיתית, ולהפוך ולהיות דמות דמיונית שיצרת בתודעתי במציאות דמיונית, גרמתי לעצמי לקונפליקט, לניגוד תודעתי, וזאת כיוון שאני לא אותה הדמות שיצרתי בדמיוני במציאות הדמיונית.
רצוי לזכור דמיון זה לא המציאות האמיתית.
בנוסף לקונפליקט התודעתי שאנחנו יוצרים לעצמנו כתוצאה מהשקרים, ושכתוצאה מהם אנחנו מתנהגים בהתאם ולא יכולים להיות רגועים כי רגש הפחד קיים בנו, אם זה מבחינה אישית וגם אם זה מבחינה חברתית וכקהילה, אז לא ניתן להאמין למי שמשקר, וזה יוצר גם בעיה להיות בקשר עם מי שממשיך לשקר, ואם בקהילה אנשים רגילים לשקר, אז לא יהיה ניתן לשמור על חיי קהילה רגועים ותקינים.
לכן, חיי קהילה שבה אנשים משקרים יוצר תהליך של התפרקות חברתית, כי כול אחד משקר וחי במציאות דמיונית שהוא המציא לעצמו, מה שיוצר מריבות וויכוחים.
מהו קונפליקט תודעתי במצב שבו משקרים? קונפליקט, ניגוד תודעתי, זהו מצב שבו מבחינה תודעתית יצרנו לעצמנו שתי דמויות או יותר בדמיוננו, מצב זה גורם לנו לדמיין שאנחנו נמצאים בכמה מציאויות, ולכך יש השלכות בריאותיות שפוגעות ישירות על תפקוד הגוף הפיזי שלנו, כי התנתקנו ואנחנו לא מחוברים לגוף שאיתו אנחנו צריכים לתפקד ולפעול באופן מאוזן ויציב.
מי שמודע לנזק הבריאותי ששקרים גורמים לו לא ישקר במודע, יכול להיות שהוא יטעה אבל הוא לא ישקר.
מי שמשקר ולא מתקן את עצמו והוא אינו מודה בכך ששיקר, תקוע, כלוא, כדמות דמיונית, ונמצא במצב תודעתי דמיוני, במציאות דמיונית שהוא יצר לעצמו.
רק כאשר מי ששיקר יבין ששיקר, ירצה ויודה בכך ויבקש סליחה, מעצם המעשה הוא משדר לעצמו ולאנשים המעורבים בדבר שהוא מבין את טעותו.
רק לאחר בקשת הסליחה וההודעה באמירת השקר, הוא יעשה לעצמו תיקון והוא יתחבר בחזרה לאני העצמי שלו, לזהותו האמיתית, ויוציא את עצמו מהמצב התודעתי, מהמציאות הדמיונית שהוא הכניס את עצמו כתוצאה מהשקר, במעשה זה הוא ביצע לעצמו תיקון ושינוי באישיותו, ומצפונו רגוע.
מסקנה: להגיד דבר שקר גורם לנו להתנתק מהאני העצמי שלנו, מזהותנו ומהמציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים וחיים למציאות דמיונית.
סיכום: השקר גורם לנזק בריאותי ויכול לגרום לכול מיני תופעות פיזיולוגיות ואף למחלות, ואף ישנם אנשים שכתוצאה מכך שהם משקרים הם מאבדים את השפיות ואת אחיזתם במציאות האמיתית.
השקר גם לא מאפשר יצירת קשר בין האנשים, וזאת כיוון שהשקר גורם לכך שכול אחד חי לו במציאות דמיונית שונה, התקשורת בין האנשים יכולה להיות ברורה יותר, שפויה יותר רק כאשר אנשים יומרו אמת.
המסר במאמר: אם שיקרתם רצוי להודות בשקר ולבקש סליחה.
בקשת הסליחה מאפשרת למי ששיקר והודה, לבצע לעצמו תיקון אישיותי, ומשקפת מודעות עצמית.
התיקון מתבטא בכך שמי ששיקר והודה בכך התחבר לעצמו, לזהותו האמיתית, והתחבר גם למציאות האמיתית שבה הוא נמצא וחי.
לשקר זה לא בריא.
 

אין תגובות: