חפש בבלוג זה

תרגום/Translate

חפש בבלוג זה. Search this blog

החזון של יוסי קרמר Yossi Kramer מייעץ בחינם למודעות רגשית והתפתחות אישית פל. 052-2798272

החזון של יוסי קרמר Yossi Kramer מייעץ בחינם למודעות רגשית והתפתחות אישית פל. 052-2798272
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים. האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים. רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? דברו איתי! הגוף הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון, קולות, הרס עצמי וכל אותן תופעות אישיותיות. זכרו שלרגשות הפנימיים שבנו אין כול קשר לחיצוני.Self-awareness, sanity, post-schizophrenia, manic depression, depression, fear, anxiety, inner voices, self-destruction, etc., and I experienced the process without help and pills. Can you identify your inner feelings? Do you suffer from your feelings? Do you interpret your feelings correctly? Because if not the ego and reality are confused by what creates chaos in life. Want to know how to get out of this mental confusion ...? Talk to me! The body is a drug factory only we call those positive and negative emotions that cause us to hallucinations, delusions, imagination, voices, self-destruction and all these personality phenomena. Remember that our inner feelings have nothing to do with the exterior.

אלרגיה

אלרגיה.
מהי אלרגיה? אלרגיה זוהי תופעת לוואי, שנגרמת כתוצאה מהפעלה ותפקוד לקוי של גופנו הפיזי לרוב שלא במודע.
פרוש של הרגשה פנימית גורם לנו לחשוב ולדמיין שגורמים חיצוניים הם אלו אשר אחראיים לתופעה האלרגית שמתרחשת בגופנו.
ההרגשה הפנימית שמובילה אותנו למחשבה שגויה ושגורמת לנו לדמיין שגורמים חיצוניים הם אלו שכביכול האחראיים לתופעה האלרגית היא שגויה.
מי שאלרגי נמצא בטראומה.
מהי טראומה? טראומה זהו מצב התנהגותי שנגרם לנו כתוצאה מאירוע, מחוויה, שנקלענו אליה בשלב מסוים בעברנו שעוררו בנו רגשות, וכתוצאה מהרגשות גם התנהגותנו נעשית בהתאם.
טראומה זו תלווה אותנו במהלך חיינו כל עוד לא ניזכר ונתקן את עצמנו, את האישיות שלנו.
כתוצאה מהטראומה הרגשית שחווינו הגוף שלנו מגיב בתופעה פיזיולוגית שמוגדרת כאלרגיה.
כלומר, בטראומה הרגשית שנמצא בה מי שאלרגי יש לכך השפעה בריאותית.
למה? כיוון שהגוף שלנו אינו פועל ומתפקד באופן מכוון.
כאשר הגוף שלנו פועל ומתפקד באופן שהוא אינו מכוון, מצב זה גורם לכל אותן התופעות הפיזיולוגיות שכוללות גם את תופעת האלרגיה.
האלרגיה היא אינה מחלה.
למה? כיוון שההגדרה שלי למחלה היא פגיעה בריאותית שנגרמת כתוצאה מחדירה של וירוס, חיידק או טפיל אחר לגופנו, שמערכת החיסונית שלנו חלשה ומגיבה באיטיות או שאינה מתפקדת כלל, ולכן היא אינה יכולה לנטרל את הפולש, מה שגורם לנו לחלות ואף למוות.
לכן, תופעת האלרגיה היא אינה מחלה, אלא תופעה פיזיולוגית שנגרמת כתוצאה מכך שהגוף שלנו אינו מתפקד ופועל באופן מאוזן ויציב, כלומר פעילות הגוף פועלת באופן שהוא אינו מכוון.
אז אם ככה, מהם הגורמים לתופעה האלרגית? הגורמים למצב הם הרגשות הפנימיים שבנו.
כדי שהגוף שלנו יפעל ויתפקד באופן מכוון עלינו ללמוד איך להיות רגועים.
כאשר נלמד איך להיות רגועים התופעה האלרגית תעלם.
איך מתקנים את תופעת האלרגיה? כיום אנחנו מתפקדים ומתנהגים בחיי היום באופן רגשי, אמוציונלי, וההתייחסות שלנו היא אינה עניינית, ואינה מתאימם ואינה בריאה לגוף שלנו, ואינה תואמת את מהות ומטרת החיים.
אנחנו חיים בנדנדה רגשית, בזיגזג רגשי, שנע בין הרגשות החיוביים שגורמים לנו להרגיש טוב עם עצמנו, כמו: אהבה, אושר, צחוק, שמחה, הנאה, יצר מיני ועוד, לבין הרגשות השליליים שגורמים לנו להרגיש רע עם עצמנו, כמו: פחד, חרדה, דיכאון, כעס, לחץ, צער, עצב, רוע ועוד.
הרוגע הפנימי הוא מצב שבו הגוף אינו מייצר, מתפקד, וגם אינו פועל באמצעות הרגשות החיוביים הטובים שבנו, וגם לא באמצעות הרגשות השליליים הרעים שבנו.
כלומר, כאשר אנחנו רגועים אנחנו מנותקים מהרגשות הפנימיים שבנו, כמובן שהדבר צריך להיעשות מתוך הבנה, רצון, ובנית היכולת לכך, אבל לא מתוך הדחקתם של הרגשות הפנימיים, כי אז הם ימשיכו להיות קיימים בנו.
כאשר נגיע לרמת מודעות מתקדמת זו, נהיה מחוברים לעצמנו, לאני העצמי שלנו, לזהותנו האמיתית.
כאשר אנחנו מפרשים נכון את מי שאנחנו, ומחוברים לזהותנו האמיתית, רק אז היכולת שלנו לפרש את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים ושבה אנחנו חיים, תעשה באופן ברור יותר, שפוי יותר, ולכן ההתייחסות היא בהתאם.
מה כול זה קשור לתופעת האלרגיה? ישנם אנשים שתופעת האלרגיה מתרחשת בגופם, והם אינם יודעים את מקורה או שהם מיחסים את התופעה לכול מיני גורמים שהם חיצונים להם, כמו: עצים, צמחים בין עונתיים שפורחים בעונה מסוימת בשנה והאבקה שהם מפזרים לאוויר או מזג האוויר או תזונה או בעלי חיים או אבק, מצב תורשתי ועוד, שכביכול אלו הם הגורמים החיצוניים שגורמים להם לאלרגיה, מחשבה זו נובעת בעיקר מכך שאנחנו איננו מודעים לעצמנו, ומפרוש שגוי לתופעה.
כמה דוגמאות, כמו אלרגיה לאבק.
אבק, מכיל לכלוך, ויצורים קטנים חיים.
ההתייחסות הרגועה והרציונאלית לאבק רצוי שתהיה כך, שבעת הצטברות האבק ננקה אותו, באמצעים שיאפשרו לנו להגן ולשמור על עצמנו מפניו.
לגוף שלנו יש גם את היכולת לנקות את עצמו מהאבק שחדר לגוף, וגם למגר את אותם היצורים הקטנים החיים שחדרו לגופנו באמצעות המערכת החיסונית.
ההתייחסות הרגשית, האמוציונאלית, והלא עניינית, תגרום לנו לייצר רגשות ולהפעיל את הגוף ולהתנהג בפחד וחרדה ולייחס את הרגשות לאבק.
ההתייחסות הרגשית, האמוציונאלית, והלא עניינית, יכולה להיגרם מסיבות רבות, אך לרוב הדבר נובע מהפחד והחרדה שחווינו בעבר ו/או שהורינו הקנו לנו בילדותנו, שהפחידה אותנו ושהכניסה אותנו לחרדה מאבק.
כתוצאה מכך, כול פעם שנראה, שנריח, שניזכר, שניגע, שנדבר על אבק, נכניס את עצמנו לפחד וחרדה, שיוביל לתופעה אלרגית.
דוגמה, במקרה של אלרגיה לאבקה של צמחים או עצים בעת הפריחה.
בעונה בעת הפריחה, האבקה מתפזרת לה באוויר שאנחנו נושמים.
ההתייחסות הרגועה, הרציונאלית לאבקה רצוי שתהיה כך, שבעת ההרחה והחדירה לגוף הגוף ינקה ויפלוט את האבקה מתוכו.
ההתייחסות הרגשית, האמוציונאלית, והלא עניינית לאבקה, תגרום לנו לייחס את רגשות הפחד וחרדה שבנו לאותה האבקה.
ההתייחסות הרגשית, האמוציונאלית, יכולה להיגרם מסיבות רבות, אך לרוב הדבר נובע מהפחד והחרדה שחווינו בעת חילוף העונות בעברנו, ולכן השינוי במזג האוויר וחילופי העונה הפחיד אותנו והכניס אותנו לחרדה, והאבקה שאנחנו נושמים ומריחים מזכירה לנו את זה.
כתוצאה מכך, כל פעם שנריח, שנראה, שניזכר, שניגע, שנדבר על אבקה, נכניס את עצמנו לפחד וחרדה, שיוביל לתופעה אלרגית.
דוגמה, אלרגיה למזג אוויר, מזג האוויר אינו קבוע והוא גם אינו יציב.
כתוצאה מכך, מזג האוויר משתנה.
ההתייחסות הרגועה, הרציונאלית, והעניינית לשינוי מזג האוויר רצוי שתהיה כך, שבעת השינוי נדע איך להגן ולשמור על עצמנו.
ההתייחסות הרגשית, האמוציונאלית לשינוי מזג האוויר, תגרום לנו לפחד וחרדה ואף לדיכאון מעצם שינוי מזג האוויר.
ההתייחסות הרגשית, האמוציונאלית, יכולה להיגרם לנו מגורמים או מסיבות רבות, אך לרוב הדבר נובע מהפחד והחרדה שחווינו בעת שינוי מזג האוויר בעברנו, ולכן השינוי עצמו הפחיד אותנו, והכניס אותנו לחרדה.
כתוצאה מכך, כל פעם שנריח, שנראה, שניזכר, שניגע, שנדבר על מזג האוויר, נכניס את עצמנו לפחד וחרדה, שמוביל לתופעה אלרגית, הטראומה תלווה אותנו בחיינו עד שנבין ונתקן.
כמו כן, תופעת האלרגיה עם כול הבעיות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, ושהגוף מגיב אליהן באופן לא מאוזן, מיוחסים לכול מיני גורמים לא רלוונטיים ובמקרים מסוימים אף אין להם הסבר, כאשר מה שמוציא את הגוף מאיזון אלו הם אותם הרגשות הפנימיים שבנו, וזה מקור הבעיה הבריאותית.
אז מה הפתרון? הפתרון הוא בלזהות את אותו הרגש הפנימי שבנו, שגורם לנו לתופעה האלרגית, לזהות את האובייקט החיצוני שכלפיו אנחנו מייחסים את אותו הרגש ולהתנתק ממנו ולהירגע.
כלומר, מעצם היכולת שלנו לזהות ולהפסיק לייצר את אותו רגש פנימי, נרפא את עצמנו.
כמו שציינתי את תופעת האלרגיה אנחנו מייצרים בעצמנו, כתוצאה מטראומה רגשית שחווינו בעבר.
ישנם מקרים שדפוס ההתנהגות הרגשי, שנובע כתוצאה מתופעת האלרגיה, עובר מדור לדור.
חשוב לדעת! ישנם אנשים שסובלים מתופעות בגופם ו/או על גופם, כתוצאה ממזון ושתייה, אשר אינם מתאימים להזנת הגוף, וזה מה שגורם להם לכול מיני תופעות בריאותיות.
לתופעה שציינתי אני מתייחס כאל הרעלת מזון כשהגוף מגיב בהתאם, ולא כאל תופעה אלרגית.
תופעה נוספת שאנשים סובלים ממנה ומייחסים אותה לאלרגיה, נגרמת כתוצאה מתרופות שהם צורכים, וכמובן שקיימים מגוון רחב של דברים נוספים שנעזרים בהם ולוקחים אותם בגלל בעיות בריאותיות, שגורמים לתופעות בריאותיות בגלל שהם לא מתאימים להזנת הגוף.
לתופעה שציינתי אני מתייחס כאל הרעלה שהגוף מגיב כלפיה בהתאם, ולא כתופעה אלרגית.
ישנם אנשים שמבחינת תחזוקת הגוף, רמת היגיינה האישית וגם הסביבתית שלהם היא ירודה, שגורמת להם לכל מיני תופעות.
לתופעה שציינתי אני מתייחס כאל זיהום, שיכול לגרום למחלות שהגוף מגיב בהתאם, ולא כתופעה אלרגית.
כמובן, שכדי להביא את הגוף שלנו למצב של רוגע פנימי ולחיים שלווים, ולאיזון וליציבות תפעולית, שיאפשרו לגוף לפעול באופן מכוון, עלינו להבין איך להפעיל, איך להזין, ואיך לתחזק את הגוף שלנו.
רצוי לזכור, שלגוף שלנו יש את היכולת, לתקן, לרפא, לחדש, לנקות ואף לבנות את עצמו, אך רצוי ללמוד איך לאפשר לו לבצע זאת.
רק אנחנו בעצמו מתוך הבנה, רצון ובניית היכולת, יכולים לתקן את עצמו בעצמנו, כולל את ריפוי תופעת האלרגיה.
מסקנה: אלרגיה היא תופעה פיזיולוגית שנגרמת כתוצאה ממצב רגשי, שגורם לאי תפקוד מאוזן ויציב של מערכות הגוף, את האלרגיה לרוב אנחנו מייחסים לכל מיני גורמים שהם חיצוניים לנו, אך לא ככה הדבר.
סיכום: אלרגיה נובעת כתוצאה מייצור הרגשות הפנימיים שבנו.
הרגשות הפנימיים שבנו הם הגורם העיקרי לכך, שהגוף שלנו אינו מתפקד באופן מאוזן ויציב, כלומר מכוון.
התפיסה שיש לשאוף ולחיות רק עם הרגשות החיוביים שגורמים לנו להרגשה הטובה, גורמת לנו לחיות בנדנדה רגשית, זיגזג רגשי, שנע בין הרגשות החיוביים והשליליים ולהפך.
מצב רגשי משתנה זה לא מאפשר לנו את הרוגע הפנימי.
הרוגע הפנימי מאפשר את התפעול המאוזן, היציב והבריא, שמאפשר את נטרול תופעת האלרגיה.
הרוגע הפנימי זהו מצב שבו אנחנו לא מייצרים ומפעילים את הגוף באמצעות הרגשות, לא החיוביים ולא השליליים, מה שמאפשר לגוף לפעול ולתפקד באופן מכוון.
רצוי לזכור רגשות הם סמים, הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים.
סמים אלו שאנחנו קוראים להם רגשות, גורמים לנו למצבי הזיה, בעיות אישיות ולפגיעה בריאותית.
המסר במאמר: כדי להירפא מתופעת האלרגיה, רצוי לזהות את הטראומה הרגשית שבה אנחנו נתונים בעת ההתרחשות האלרגית, ולהירגע.
  

  

אין תגובות: